Aby zostać członkiem Oddziału Miejskiego PTTK w Wieliczce należy:

Przyjść do naszego biura, które mieści się w Wieliczce na Rynku Górnym 6 – (siedziba Centrum Kultury i Turystyki) I piętro pok. nr 9 w czwartki w godz. 14.00 – 16.00.

Przy sobie powinieneś mieć dowolny dokument potwierdzający Twoją tożsamość, jedno zdjęcie formatu 30×40 mm (do legitymacji), oraz gotówkę na składkę członkowską i wpisowe.

Po trwających kilkanaście minut formalnościach polegających na wypełnieniu deklaracji członkowskiej oraz wypisaniu legitymacji staniesz się członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Wysokość podstawowej składki członkowskiej dla członków zwyczajnych Oddziału Miejskiego PTTK w Wieliczce w roku 2020 wynosi:

• 65 zł – składka normalna
  • 40 zł – składka ulgowa
  • 30 zł – składka ulgowa młodzieżowa

Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie zawarta jest również opłata za legitymację PTTK w wysokości 8 zł. Obecnie wpisowe wynosi:

• 20 zł – składka normalna
  • 10 zł – składka ulgowa
  • 8 zł – dla uczniów szkół do poziomu szkoły ponad gimnazjalnej

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
  • osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
  • młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca – do ukończenia 26 roku życia,
  • jedno z rodziców lub opiekun osoby małoletniej opłacający składki za każde dwie osoby małoletnie(składka rodzinna),
  • emeryci, renciści i inwalidzi,
  • bezrobotni.

Zarządzenie Nr 7/2019
Sekretarza Generalnego ZG PTTK z dnia 19 listopada 2019 r.
w sprawie wprowadzenia w życie znowelizowanej deklaracji członka zwyczajnego PTTK oraz trybu postępowania z deklaracjami

Deklaracja przystąpienia do PTTK (wersja PDF)

Deklaracja przystąpienia do PTTK (wersja DOC)

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (wersja PDF)